Zdalna serwerownia
ZDALNA SERWEROWNIA AVOCENT
Avocent to światowy lider rozwiązań do zdalnego zarządzania serwerownią, które umożliwiają administratorom kontrolę I dostęp do wielu serwerów oraz centrów danych zarówno poprzez sieć internet oraz lokalnie z dowolnego miejsca na świecie.
Rozwiązania Avocenta są stosowane zarówno w pojedynczych serwerowniach, jak i korporacyjnych systemach IT. Zapewniają łatwą i efektywną kontrolę, oszczędność czasu, pieniędzy i miejsca, gwarantują sprawne zarządzanie oraz zwiększają bezpieczeństwo serwerowni. DSView
Oprogramowanie DSView służy do centralnego zarządzania wszystkimi urządzeniami z serii DSR (także po połączeniu kaskadowym z AutoView), ACS, PM i MergePoint. Ponadto, oferuje dodatkowe możliwości, takie jak uwierzytelnia- nie z zewnętrznego źródła, logowanie wszystkich zdarzeń z każdego z urządzeń, wsparcie dla oprogramowania HP OpenView, integrację z oprogramowaniem LANDesk czy też dostęp do serwerów kasetowych (blade’y). Jest ono głównym elementem strategii Avocenta integracji wszystkich rozwiązań do zarządzania serwerownią.
Dlaczego warto stosować rozwiązania Avocenta:
- Skalowalność i niezależność od platformy sprzętowej i programowej;
- Zdalny dostęp z dowolnego miejsca, o dowolnej po- rze poprzez sieć
TCP/IP, co umożliwia szybką reakcję w przypadku awarii; - Bezpieczeństwo z wielopoziomowymi prawami dostępu i szyfrowaniem
danych; - Scentralizowane zarządzanie i administracja, a więc cała serwerownia na
jednym ekranie.
W ofercie Avocenta można wyróżnić trzy grupy produktów: dla małych firm (przełączniki KVM z serii SwitchView), dla średnich firm (przełączniki KVM z serii AutoView) oraz dla korporacji (przełączniki KVM z serii DSR, przełączniki konsolowe ACS, listwy zasilające PM oraz przełączniki procesorów serwisowych MergePoint, zintegrowane przy po- mocy oprogramowania zarządzającego DSView).
DSR
Przełączniki KVM z serii DSR mają zastosowanie w dwóch przypadkach: większych serwerowni w centrach danych lub mniejszych w oddziałach firm, do których najważniej- szy jest dostęp przez sieć TCP/IP. W przypadku serwerowni centrów danych, w której znajduje się większa liczba serwerów, warto zainteresować się modelem DSR 2035, który pozwala na podłączenie do 32 serwerów i urządzeń sieciowych (z interfejsem szeregowym), dwóch inteligentnych zdalnie zarządzanych listew zasilających z serii PM (dla ser- werów z redundantnym zasilaniem), 5 urządzeń pamięci ma- sowej USB, współdzielonej pomiędzy podłączonymi serwerami oraz dwóch łączy sieciowych dla zapewnienia większej dostępności. Każdy przełącznik z serii DSR posiada wbudowany serwer WWW, więc dostęp do wszystkich urządzeń odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.Technologia Virtual Media, również obecna w przełączniku, pozwala na mapowanie lokalnych zasobów pamięci masowej na serwerze. Nawet jeśli administratorzy znajdują się w tym samym budynku, ale w innym pomieszczeniu, docenią brak konieczności przebywania w serwerowni. W przypadku serwerowni oddziałów firm, w których znajduje się jeden serwer, router i pamięć masowa, nie do przecenienia jest możliwość zarządzania nimi przy pomocy przełączników KVM ze zdalnym dostępem przez IP. Takim urządzeniem mógłby być 4-portowy DSR 1022 firmy Avocent, jeden z kilku produktów przeznaczonych specjalnie na potrzeby mniejszych jednostek terenowych. Dzięki takim możliwościom można zrezygnować całkowicie z obecności na miejscu pracownika, który opiekowałby się takimi urządzeniami, a konieczność osobistego stawienia się w takim oddziale byłaby ograniczona do minimum.