Wirtualizacja
Wirtualizacja umożliwia efektywniejsze wykorzystanie istniejących zasobów sprzętowych środowiska informatycznego poprzez dowolne (w ramach możliwości sprzętowych czy programowych oraz założeń projektowych) modyfikowanie cech wirtualizowanych zasobów, dostosowując je do wymagań użytkownika
Wirtualizacja systemów operacyjnych
Wirtualizacja pozwala jednocześnie uruchomić wiele systemów operacyjnych na tej samej platformie sprzętowej i systemowej przy maksymalnej możliwej wydajności. To tak jakby na jednym komputerze fizycznym uruchomić kilka innych wirtualnych komputerów.
Wirtualizacja – oszczędność energii i miejsca
Często okazuje się, że firma potrzebuje rozbudować infrastrukturę informatyczną o kolejne serwery. Wiąże się to z takimi kosztami, jak zakup nowego serwera, switch’a czy UPS’a, ponieważ w obecna infrastruktura nie zapewnie odpowiedniego poziomu zasobów. Nowy sprzęt zajmuje więcej przestrzeni i zwiększa pobór energii elektrycznej. Dzięki wirtualizacji uruchomienie kolejnego serwera(systemu) nie musi się już wiązać z rozbudową infrastruktury fizycznej.
Korzyści z wirtualizacji systemów operacyjnych
Firmy posiadające kilka serwerów chcąc obniżyć koszty działalności wymieniają starszy, mniej ekonomiczny sprzęt na mocniejszy, który ma mniejszy pobór energii elektrycznej. W taki sposób można zredukować liczbę serwerów np. z sześciu 3-4 letnich urządzeń na dwie mocne maszyny, które po zwirtualizowaniu będą działać o wiele wydajniej. Takie rozwiązanie skutkuje niższymi kosztami utrzymania infrastruktury oraz znacznemu zmniejszeniu awaryjności sprzętu.
Zwirtualizowany system jest łatwiejszy w zarządzaniu, w przypadku awarii systemu operacyjnego odzyskania danych jest znacznie szybsze. Posiadane systemy można w prosty i szybki sposób klonować, zabezpieczając się przed awariami.Z wirtualizacji z sukcesem korzystamy w naszej firmie i polecamy to rozwiązanie naszym Klientom.